Oprogramowanie medyczne usprawnia pracę przychodni

Oprogramowanie medyczneJeszcze do niedawna w gabinetach lekarskich niezbyt często spotykało się komputery. Teraz coraz więcej placówek medycznych posiada specjalistyczne oprogramowanie medyczne, które wspomaga placówki medyczne, zarówno szpitale, kliniki, gabinety stomatologiczne, gabinety lekarskie i przychodnie w gromadzeniu, przechowywaniu wszystkich niezbędnych informacji o pacjentach.

Placówki medyczne, które jeszcze prowadzą dokumentacje pacjentów w formie papierowej będą musiały najpóźniej do końca lipca 2017r. wprowadzić elektroniczną dokumentację medyczną, zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia.  Na rynku jest wiele różnych firm, które oferują oprogramowanie dla placówek medycznych.

Programy te różnią się funkcjonalnością, ceną, czasem licencji.  Każdy program dla przychodni wspomaga pracę personelu medycznego już na etapie rejestracji pacjenta. Dokumentacja elektroniczna umożliwia szybką obsługę pacjenta w rejestracji, łatwe umawianie wizyt dzięki prostemu i bardzo dokładnemu a jednocześnie łatwemu w modyfikacji, harmonogramowi pracy lekarzy i pielęgniarek. Program umożliwia dostęp do niezbędnych informacji o pacjencie dotyczących wizyt, usług i płatności. Dzięki oprogramowaniu medycznemu (http://www.mediporta.pl/funkcje/) bardzo proste i szybkie jest rozliczanie z NFZ-em. Program medyczny umożliwia nie tylko przechowywanie danych pacjentów, ale także przechowywanie danych personelu (urlopy, nieobecności, choroby, itp.). Lekarze, korzystając z oprogramowania dla przychodni, nie muszą wypisywać ręcznie recept. Programy posiadają funkcję inteligentnych recept i wbudowaną bazę leków.