Nietrzymanie moczu – jak poradzić sobie z tym niewygodnym problemem?

8Bardzo często nietrzymanie moczu to temat tabu. Wbrew pozorom, ta nieprzyjemna i krępująca dolegliwość występuje o wiele częściej niż mogłoby nam się wydawać. Chociaż dotyka ona w szczególności kobiety, bardzo często muszą się z nią zetknąć także mężczyźni. Przyczyn występowania nietrzymania moczu jest bardzo wiele i właściwie w każdym przypadku jest to uwarunkowane zupełnie innymi względami.

Na pewno ogromny wpływ na to ma dość zaawansowany wiek, gdyż to właśnie osoby w podeszłym wieku najczęściej borykają się z tego rodzaju problemami. Jak poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Najprostszym sposobem jest stosowanie specjalnych wkładek higienicznych, które są przeznaczone właśnie do użytku przez osoby, u których występuje nietrzymanie moczu. Bardzo często szczególnie panie na początku sięgają po zwykłe podpaski (http://www.tena.pl/kobiety/) jednak na pewno jest to rozwiązanie nie zapewniające całkowitej ochrony. Wkładki urologiczne, które są wykonane z przeznaczeniem do użytku przez osoby borykające się z nietrzymaniem moczu zapewniają bowiem o wiele większą ochronę niż zwykłe podpaski.

Dzięki wykorzystaniu takich produktów, które są nawet refundowane, można w spokoju spędzać dni nie martwiąc się o tą przykrą dolegliwość i nie krępować się na przykład podczas wyjść ze znajomymi czy rodziną. Warto wobec tego zdecydować się na specjalne wkładki higieniczne, ponieważ zapewniają one naprawdę duże bezpieczeństwo i są wręcz bezkonkurencyjne na rynku. Co więcej, istnieje nawet możliwość bezpłatnego przetestowania takich produktów, jeśli nie jesteśmy przekonani co do ich używania.