Mała łazienka? Robi się!

Mała łazienka powinna być urządzona funkcjonalnie i stylowo. W dużej przestrzeni możemy poeksperymentować, bądź użyć armatury sanitarnej bez ograniczeń. Odpowiednio skomponowana ceramika, elementy wyposażenia oraz detale stworzą spójną, efektowną całość. Prawidłowo dobrana armatura łazienkowa będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiej łazienki.

Szukając odpowiedniego miejsca na zakupy nie warto zatrzymywać się tylko na salonach armatury czy Internecie. Dobrym pomysłem będą zakupy w sklepach outletowych, w których towar jest równie interesujący, na czasie, a ma niższą cenę. Często też można trafić na końcówki serii, która idealnie będzie pasować do naszej przestrzeni. Kolekcje armaturowe można znaleźć na stronie Plus Outlet (https://plusoutlet.pl/).

Jak dobrać armaturę łazienkową, by zyskać parę centymetów?

Małe łazienki mają to do siebie, że musimy oszczędzać na każdym centymetrze przestrzeni, by nie osiągnąć efektu przesadzenia, upchania i natłoku. Dlatego tez szukamy rozwiązań zmniejszających zajmowane miejsce, jak na przykład stosowanie mniejszych rozmiarów armatury łazienkowej. Jeśli decydujemy się na kabinę prysznicową zamiast wanny, dobrym pomysłem będzie wybranie modelu z przezroczystymi drzwiami i ściankami. Dlaczego tak? Daje to wrażenie przestrzeni, a kabina, która bez wątpienia stanowić będzie największy element w łazience, przestanie ją przytłaczać. Minusem może być to, że o taką kabinę dbać trzeba po każdym użyciu – bardzo łatwo widać na niej wszelakiego rodzaju zacieki. Wielkość i kształt kabiny zależy od naszych wymagań. Można zastanowić się nad zastosowaniem nietypowych rozmiarów bądź owalnych kształtów, które znacznie lepiej wyglądają w niewielkich wnętrzach.

Ceramika łazienkowa – smaczki warte uwagi

Myśląc o ceramice sanitarnej, warto skupić się tez na ogrzewaniu tej małej przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są drabinkowe grzejniki łazienkowe w takim kształcie, by można na nim było powiesić ręczniki. Daje to dodatkowy plus: pozwala na szybkie wysuszenie mokrych ręczników. Gdzie zamontować ten sprzęt? Najlepiej pobliżu prysznica lub też między wanną a umywalką.

Przy małych wnętrzach ergonomia jest na miarę złota. Co zrobić, by mała łazienka wydawała się większa? PO pierwsze, zmniejszyć wielkość armatury sanitarnej. Pozwoli to na zachowanie wygody użytkowania, i da nam możliwość korzystania z wszystkich przywilejów łazienki. Pamiętajmy, że zmniejszenie rozmiaru nie oznacza straty jakości. Wręcz przeciwnie – często części armatury możemy ukryć w ścianie.

Czy warto decydować się na stosowanie całej gamy ceramiki sanitarnej? Czy może powinniśmy z czegoś zrezygnować, w imię spokoju i przestrzeni? Na rynku dostępna jest cała gama urządzeń przeznaczonych specjalnie do małych łazienek, takich jak np. wąskie pralki. Może warto zamienić wannę na wygodną kabinę prysznicową? A może znaleźć miejsce dla pralki w kuchni? Może szafki z zapasowymi ręcznikami umieścić w innej części domu? Tutaj wiele zależy od inwencji właściciela i jego możliwości.