Kto zaopatruje się w hurtowniach alkoholi

monopolowyHurtownie alkoholi działają na rynku nie od dzisiaj. Każdy bardzo dobrze wie, czym się zajmują. Zresztą chyba nie ma większych punktów, które trudnią się sprzedażą alkoholi i zapewne dlatego są tak wszystkim bardzo dobrze znane. Z uwagi na to, że ich asortyment jest tak rozbudowany, mają bardzo wielu klientów.

Hurtownie, choć zajmują się sprzedażą alkoholi, tak samo, jak sklepy monopolowe, bardzo się od nich różnią. Przede wszystkim oferują swój asortyment szerszemu gronu klientów. Co to oznacza? A mianowicie to, że hurtownia alkoholi ma w asortymencie praktycznie każdy alkohol. Mowa tu oczywiście o tej najlepszej. W takiej można kupić wódkę, wino, piwo, whisky, likier, a wszystko to pochodzące od co najmniej kilku producentów. W związku z tym nie można dziwić się, że zaopatruje tak wielu klientów. W hurtowniach alkoholowych zazwyczaj zakupy robią właściciele sklepów monopolowych, a także innych sklepów, w których sprzedawany jest alkohol. Poza tym klientami hurtowni są właściciele barów, pubów, clubów i restauracji, w których ten alkohol się podaje. Co ciekawe, klientami mogą też być osoby prywatne, które potrzebują dużej ilości alkoholu do użytku w prywatnym zakresie.

Wygląda więc na to, że w hurtowniach alkoholi zaopatruje się więcej klientów, niż w sklepach monopolowych (np: http://alkohole.eurocash.pl). Być może dlatego, że właśnie w tych punktach można kupić alkohol w każdych ilościach od ręki, a jego ceny są przystępne szczególnie dla klientów potrzebujących dużych ilości tego napoju, hurtownie cieszą się większym zainteresowaniem.